19/1
Jak vyhrát v boji s akné: Krémy, gely, masky i Zeno

Jak vyhrát v boji s akné: Krémy, gely, masky i Zeno

19. ledna 2010 v 00.00 , Kosmetické pomůcky , Kosmetika pro muže , Pleťová kosmetika

Sponzorované odkazy

Akné je velice často se objevující kožní choroba, která postihuje dívky i chlapce především v období dospívání. Předcházet ji lze stěží, ale pokud se již objeví, její příznaky můžete utlumit nebo odstranit. Vyskytuje se především v oblasti obličeje, krku, ramenou, horní části hrudníku a na zádech.

Za příčiny vzniku akné jsou považovány čtyři základní faktory. Zvýšená tvorba mazu, která je způsobena růstem hladiny mužských hormonů, jež způsobují zvětšení mazových žláz a pokožka je tak mastnější. Zvýšená produkce rohoviny ucpává povrch pokožky a maz a rohovina se tak hromadí za „překážkou“ a vedou k rozšíření vývodů a vzniku nezánětlivých projevů akné. Přemnožení bakterií, které způsobují akné a posledním faktorem je zánět, při němž pokožka zrudne a vytvoří se otok, který způsobuje bolest.

Projevy akné ale mohou způsobovat i jiní faktory, kterými je například braní určitých léků a určitých typů osob také po intenzivním slunění. Kosmetický průmysl v řešení tohoto problému během několika let velmi pokročil, a tak se nabízí spousty řešení, jak akné léčit.

Jaké přípravky jsou vhodné?

Důležitým krokem k dokonalé pleti je celou ji zbavit nečistot a škodlivých látek, které se vyskytují kolem nás, aniž bychom si to uvědomili. Avon čistící pleťová voda proti akné předchází tvorbě zánětu a následného vzniku akné. Navíc čistí, osvěžuje a dodává pleti barevný tón.

Je známé, že Tea Tree olej má hojivé účinky a zároveň desinfikuje a neutralizuje bakterie. Gel proti akné Break Out obsahuje nejen tento olej, ale také mátu, která zklidňuje a stimuluje pleť a meduňku lékařskou, jež pokožku zklidní a dodá jí přirozené pH.

Pokud jste si oblíbili produkty, u kterých účinek působí delší dobu. Akné maska od společnosti Herbline, jenž se může pyšnit označením BIOproduktu, obsahuje léčivé byliny a pokožka je tak léčena na přírodní bázi. Při pravidelném používání odstraňuje černé tečky (komedony) a zanechává pleť dokonale čistou a bez pupínků.

Revoluční novinkou je Zeno – elektronický zdravotnický přístroj, který je určen k léčbě akné. Výhodou je jeho skladnost a přenosnost. Je určen pro osoby s mírným až středním zánětlivým akné. Díky jeho „schopnostem“ se jedná o vědecky nejpokročilejší zařízení, které lze pořídit bez lékařského předpisu. Jak tento přístroj funguje, můžete zjistit na stránkách www.krasa.cz, kde ho lze zároveň pořídit za výhodnější cenu.


Čistící pleťová voda Clearskin, 125ml, 63 Kč


Kiss My Face Gel,29ml, 464 Kč


Herbline maska, 600 Kč


Zeno, 5 739 Kč

zdroj: http://www.krasa.cz/, http://www.kafe.cz/…kne-443.aspx, http://www.photoxpress.com

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.