1/1
Kosmetika, na kterou v zimě nedáte dopustit

Kosmetika, na kterou v zimě nedáte dopustit

1. ledna 2018 v 22.15 , Ochrana proti slunci

Bez některých věcí se žena během chladnějšího období neobejde. Respektive by je měla mít po ruce, protože kdo je připraven, není překvapen. Tím máme samozřejmě na mysli určité kosmetické přípravky, díky kterým si zimu užijete bez zbytečných komplikací.

Ochrana před sluníčkem

Zima je vskutku zvláštní období. Počasí se mění ze dne na den a člověk si nemůže být jistý, zda celý den proprší, prosněží, nebo se naopak objeví ostré sluníčko. A protože meteorologové obvykle věští z křišťálové koule, měla byste mít v kabelce menší balení krému na opalování. Většina lyžařů považuje opalovací krémy za samozřejmou součást výbavy, ale pozor – vhod přijdou i ve městě. Pomocí kvalitního krému ochráníte pokožku a zamezíte předčasnému stárnutí.

Opalovací krém Photoderm Anti-age SPF 30Opalovací krém Photoderm Anti-age SPF 30

Péči si zaslouží především ruce

Jestlipak víte, která část těla v zimě trpí více než ostatní? Hádáte-li ruce, hádáte správně. A je to především proto, že nemají mazové žlázy. Ale jak je udržet zdravé i navzdory častému střídání teplot? Kvůli chladu se pokožka nemůže dostatečně prokrvit, a navíc dochází k celkovému prochlazení. Což jsou předpoklady pro oslabení a vysychání pleti. Když se přesunete do teplého prostředí, cévy se roztáhnou až příliš rychle. Pokožka obvykle zarudne a žilky mohou popraskat. Kvůli tomu ruce praskají a působí unaveným dojmem.

Řešení je přitom snadné. Stačí, kdy si do kabelky přibalíte hydratující krém na ruce. Dobrou volbou jsou produkty, které na pokožce vytváří ochranný film. Používejte je často, vaše ruce vám poděkují.

Krém na suché ruce AtodermKrém na suché ruce Atoderm

Nezapomeňte na rty

Na kterou část těla ženy nejčastěji zapomínají? S hledáním odpovědi vás nebudeme trápit. Jsou to rty, a proto byste s sebou měla nosit kosmetiku, která slouží jako prevence před popraskáním a rty dostatečně hydratuje. Kromě rtěnky a lesku s sebou noste také kvalitní balzám na rty a používejte ho tak často, jak to jen bude nutné. K tomu nejlepšímu patří produkty s obsahem bambuckého másla, avokáda, slunečnicových semínek či hroznových jadérek. Budete-li o své rty náležitě pečovat, odmění se vám zdravým a krásným vzhledem.

Balzám na rty AtodermBalzám na rty Atoderm

Taštička „první pomoci“

Po absolvování ranního zkrášlování vypadáte skvěle, ale již po několika hodinách nabudete dojmu, že je třeba vzhled doladit? Pak se vašim neocenitelným pomocníkem stane menší taštička s nejdůležitější kosmetikou – pudrem, stíny, řasenkou a případně i s kvalitním make-upem určeným do nižších teplot. Tyto pomůcky se ve vaší kabelce jistě neztratí a vy odejdete z domu s vědomím toho, že po nich můžete kdykoliv sáhnout a zachránit situaci.

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.