27/1
Péče o pleť: Investujte do krásy pleti

Péče o pleť: Investujte do krásy pleti

27. ledna 2010 v 00.00 , Pleťová kosmetika

Sponzorované odkazy

Dokonale zářící pleť není pouze výsledkem zdravého životního stylu, krásnou pleť je třeba „pěstovat“ pravidelnou péčí, proto neváhejte a investujte do své pleti čas!

Prvním a nejdůležitějším krokem na cestě za krásnou a zdravou pletí je zvláště její „identifikace“, tedy jaký typ pleti máte. Péče o jednotlivé typy pletí se totiž mnohdy velmi liší. Ačkoliv výrobek, primárně určený pro pleť mastnou, vaši suchou pleť nepodráždí, neposkytne jí ani zdaleka takový komfort jako přípravek pro tento typ určený. Poznejte tedy sebe samu a vybírejte pečlivě a uváženě.

Pokud chcete pleti dopřát opravdu komplexní péči, je velmi vhodné zvolit pečující přípravky jedné řady, případně značky, které se vzájemně doplňují. Pokud si totiž zvolíte „pestrou směsku“ nejrůznějších výrobků, vystavujete svou pleť riziku podráždění a tím i vzniku kosmetických nedokonalostí.

Zásady péče: čištění, hydratace, výživa

Ty nejdůležitější zásady při péči o pleť jsou ve své podstatě velmi jednoduché a typově se neliší. Prvním a základním krokem ke kráse a zdraví pleti je zejména její pravidelné a důkladné čištění, a to nejen večer, ale také ráno. Pouze po dokonalém zbavení se nečistot totiž může vaše pleť dýchat bez zábran. Nejprve použijte čistící mléko či emulzi, velmi kvalitní je například čistící mléko značky Lancome Galatée Confort , poté pak pleťovou vodu dle typu pleti.

Dalším krokem je poté důkladná hydratace a výživa pleti jak denní, tak noční. Použijte například denní krém Avon SPF 15 Hydrofirming či denní regenerační krém NutriSkin od Garnier. Pro ještě důkladnější noční výživu a regeneraci poté například noční krém pro zpevnění pleti Nivea DNAge.

Zejména denní krém je nezbytnou součástí péče o pleť, chrání ji totiž i před nepříznivými účinky UVA a UVB záření. Noční krém pak přispívá k důkladné regeneraci pleti.

Pozornost je třeba věnovat i okolí očí, kde se vyskytuje velmi málo mazových žláz, čímž se zvyšuje rychlost stárnutí pleti. Vyzkoušejte například oční gel/oční krém Eye Lift od Avonu a dejte stop jemným vráskám!

Při dodržení základních kroků bude vaše pleť stále svěží, jemná a vyživená. Nicméně můžete též vyzkoušet i doplňkovou péči, například pleťové masky. Vaše plet bude zaručeně zářit!


LANCOME Čistící mléko Galatée Confort, 899 kč


AVON, Oční krém Hydrofirming, 111 kč


AVON Oční gel/oční krém Eye Lift, 378 kč

zdroj: www.krasa.cz, www.lorealparis.cz, www.photoxpress.com

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.