30/6
4 tipy, jak předejít pigmentovým skvrnám z opalování

4 tipy, jak předejít pigmentovým skvrnám z opalování

30. června 2017 v 12.00 , Dekorativní kosmetika , Kosmetické pomůcky

Sponzorované odkazy

K letním měsícům a letním dovoleným samozřejmě zcela přirozeně patří pobyt na sluníčku. Řeč je jak o cíleném opalování, tak o výletech a celkovém pobytu na slunci, které má velmi příjemné účinky na lidskou psychiku. Vitamín D dělá s lidmi divy a proto se nelze divit, že se opalujete a vystavujete tak rádi. Ovšem sluníčko může mít a velmi negativní dopady, a to například v podobě pigmentových skvrn. Ty se objevují spíše ženám a nutno podotknout, že nejsou ničím příjemným. Jak se pigmentovým skvrnám ze sluníčka vyhnout?

UV ochrana to jistí

Základem, jak předejít nejenom pigmentovým skvrnám, ale také spáleninám, je samozřejmě krém s vysokým UV faktorem. Ten si obstarejte nejenom na léto, ale již ideálně začátkem jara. Sluníčk má svoji sílu a opaluje i v takových chvílích, kdy to nejméně čekáte. Například pod mrakem má rovněž svoji sílu. Na obličej si pořiďte rozhodně rém s UV faktorem alespoň spf 50. Ten vás dokonale ochrání. Vsaďte na značky Avene, Biotherm, La Roche Posay nebo Clinique.

Autor: NEIMANMARCUS.COMAutor: NEIMANMARCUS.COM

Nechoďte na solárium

Rozhodli jste se nabrat trochu barvy a bronzu ještě před letní dovolenou a proto jste začali navštěvovat taé solárium? Tato volba nemusí být špatná, ale co se kvality pokožky týče, rozhodně ji neprospívá. Solárium pokožku velmi vysušuje, způsobuje vrásky a vedle toho také pigmentové skvrny. Pokud tedy na solárium potřebujete jít, vypněte si obličejové trubice, ale ideálně se tomuto přístroji zcela vyhněte.

Zaměřte se na betakaroten

Skvělou volbou je samozřejmě také betakaroten a jeho pravidelné užívání. tento blahodárný vitamin pleti velmi prospívá a díky němu se pokožka lépe opaluje, není červená a zarudlá a také nemá takové sklony k pigmentovým skvrnám. Vybrat s můžete klasické tabletky, které přídíte v lékárně nebo drogerii, ale betakaroten lze skvěle přijímat rovněž ze stravy, a to v podobě mrkví nebo červených paprik.

Noste brýle

Možná jste si tento fakt doposud neuvědomovali, ale pigmentové skvrny se mohou značně objevovat i v okolí očí. Na každou dovolenou a vůbec na jakýkoliv pobyt na slunci si proto přibalte i sluneční brýle, které jemnou pokožku v okolí očí dokonale ochrání.

Autor: NASTYGAL.COMAutor: NASTYGAL.COM

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.