12/3
Jak na problémy s pokožkou? Máme skvělá řešení

Jak na problémy s pokožkou? Máme skvělá řešení

12. března 2017 v 00.00 , Dekorativní kosmetika

Sponzorované odkazy

I když žijeme v moderní době plné neuvěřitelných vymožeností a novinek, které lidstvo den za dnem posouvají stále více kupředu, i přesto jsou zde problémy a nešvary, kterých se pravděpodobně nikdy nezbavíme, a to ani za desítky tisíc let. Řeč je jednak o nemocech sužujících všechny kontinenty a lidi bez výjimky, ale také problémy s pokožkou. Problematická pleť nemusí být sice problémem všech žen, ale prakticky každá se někdy ocitla v době anebo se do ni teprve dostane, kdy si s pletí nebudete příliš vědět rad. Ať už je řeč o pupíncích, rozšířených pórech, pigmentových skvrnách, vráskách nebo znamínkách. Trápí vás alespoň jeden z těchto nešvarů? Pak se podívejte na těchto několik senzačních tipů a triků, které vám jistě pomohou a vy budete zase o něco krásnější.

Pupínky – rady a tipy

Pupínky se týkají naprosté většiny žen, a to v mnoha věkových skupinách. Rozhodně nejsou výhradně záležitostí pubertálních dívek a chlapců, ba naopak se u některých jedinců objeví až poté, co jim pubertální věk odezní. Pakliže máte problém s pupínky nebo hlubokými vřídky, v první řadě si přestaňte sahat na obličej. Doteky rukou na obličej přenášíte tisíce bakterií, které se v pupíncích a jejich vzniku dokonale libují. V druhé řadě zapomeňte na kosmetiku s alkoholem a naopak se zaměřte na šetrnější péči, který hydratuje do hloubky a vyživuje. Nebojte se ani esenciálních olejů. Alkohol naopak pokožku nepřirozeně vysušuje a ta se následně brání opětovným maštěním. Dalším a nezbytným krokem je pak kvalitní péče z řad ověřených kosmetických produktů značek Avéne, La Roche posay, Clinique nebo Esthé Lauder.

Autor: NEIMANMARCUS.COMAutor: NEIMANMARCUS.COM

Pigmentové skvrny – rady a tipy

Dalším problémem, který sice není tak obvyklý, ale přesto se objevuje, jsou pigmentové skvrny. Starší lidé je mívají na rukou a ženy i muži jakéhokoliv věku obvykle na obličeji a dekoltu. Pigmentové skvrny mohou vzniknout z mnoha důvodů, například kvůli hormonálním změnám nebo kvůli nadměrnému slunění. A jak se nepříjemných tmavých skvrnek zbavit? Ideální volbou je obstarat si takzvané „bělící“ přípravky na postižené oblasti, další účinnou metodou je rozhodne laser a chemický peeling a v neposlední řadě opalovací péče s opravdu vysokých UV faktorem, a to ideálně SPF 50.

Vrásky – rady a tipy

Vrásky se dříve nebo později budou týkat naprosto každého člověka. Někomu se začnou objevovat již okolo 20 roku života, jiným až později, nicméně jedno je nad slunce jasné, i vy jste jejich cílová skupina. A jak na vrásky? Chcete-li je alespoň trochu oddálit nebo zmírnit, přestaňte navštěvovat solária a nevystavujte obličej a dekolt přílišnému slunění. Větší množství slunečních paprsků totiž způsobuje, že kolagenová vlákna v pleti mizí a pokožka se stává starší. Dále určitě popřemýšlejte kvalitních krémech a maskách a také o mezoterapii a botulotoxinových injekcích, které s vrásami, a dokonce těmi hlubokými, rychle zatočí.

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.