21/8
Jak se zbavit pigmentových skvrn z léta?

Jak se zbavit pigmentových skvrn z léta?

21. srpna 2016 v 12.00 , Dekorativní kosmetika , Ochrana proti slunci

Sponzorované odkazy

Léto je nejpříjemnějším obdobím v roce, o tom není sporu. Během léta máte nejenom o poznání veselejší a optimističtější náladu, chuť se pěkně oblékat a nechávat vyniknout vaši opálenou pokožku, ale rovněž chcete podnikat mnoho aktivit a věnovat se činnostem, pro které v zimě nejsou příznivé podmínky. Léto s sebou ale přináší také problémy se spálenou pokožkou a pigmentovými skvrnami. Udělaly se vám na obličeji a dekoltu nepříjemné hnědé fleky, kterých se ne a ne zbavit? Pak vyzkoušejte těchto několik tipů, díky kterým budete mít pokožku zase jako malé batole.

I sérum může pomoci

Mnoho kosmetických přípravků slibuje zázraky, nicméně utratíte za ně spoustu peněz a výsledek se nedostaví. Netřeba však zanevřít na veškeré krémy a kosmetická séra, neboť existují přípravky, které vám promění pokožku k nepoznání. Vyzkoušejte například přípravky od značky Esthe Lauder, které jsou jednak klinicky testovány, ale jejich výsledky jsou vskutku exkluzivní. Kromě péče odstraňující následky opalování si pořiďte rovněž denní krém s vysokým UV faktorem a schopností vybělovat pigmentové skvrny. Kosmetiku seženete v parfumeriích nebo specializovaném obchodě Esthé Lauder.

Pořiďte si vysoký UV faktor

Každý lékař a dermatolog vám řekne, že byste se na sluníčku neměli vyskytovat bez pořádné sluneční ochrany a pokud jste tato doporučení doposud brali na lehkou váhu, pak se nemůžete divit pigmentovým skvrnám vráskám. UV faktor chrání pokožku před volnými radikály, které ji nenávratně poškozují. Sluneční paprsky pokožku mohou sice léčit, ale ve větší míře ji poškozují a způsobují pigmentové skvrny. Máte-li pokožku pihatou, pak máte o to větší šanci se s pigmentovými skvrnami setkat. Začátkem jara se proto pravidelně mažte krémem s vysokým UV faktorem SPF 50, a to i v případě, kdy přecházíte pouze z dopravního prostředku do zaměstnání nebo máte pocit, že je zataženo a tudíž je sluníčko neškodné. Vyzkoušejte sluneční kosmetiku značek La Roche Posay, Avéne nebo Biotherm.

Autor: BARNEYS.COMAutor: BARNEYS.COM

Laser je sázkou na jistotu

A pakliže je sérum krátké na vaše silné pigmentové skvrny, obraťte se na specializované dermatologické oddělení a objednejte se na laser odstraňující veškeré nedokonalostí pleti. Pigmentové skvrny zmizí a vaše sebevědomí opět vzroste.

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.