9/2
Jaká volit líčidla? Vsaďte na kvalitu

Jaká volit líčidla? Vsaďte na kvalitu

9. února 2017 v 16.00 , Dekorativní kosmetika

Sponzorované odkazy

Líčidel je v dnešní době na trhu samozřejmě neuvěřitelně mnoho a pokud se make upu nevěnujete profesionálně, můžete mít opravdu problém si vybrat ty nejlepší produkty, jež vám dokonale sednou, a to co do složení, tak i vzhledu. Ne všechny přípravky, které vyhovují vaší kamarádce, budou pasovat i vás, a proto se vždy rozhodujte individuálně a dejte na svoji intuici, intolerance a také vkus. Najít ty správné kosmetické vymoženosti může být záležitostí takřka na celý život a proto není divu, že možná ještě dnes nemáte ty vhodné. Stále tápete a svět kosmetiky je vám vlastně cizí? Pak se podívejte na kousky, které vám dokonale sednou a navíc vás jen tak nezklamou.

Pozor na datum spotřeby

Některé přípravky vám již nějakou chvíli nepracují tak, jak jste byli zvyklí? Důvodem může být buď změna struktury vaší pleti, ke které může docházet s pravidelnou obměnou krve a nebo může být důvod jednodušší. I kosmetika má svůj datum spotřeby a pakliže jeden make up používáte více jak rok, můžete si znatelně pokožku poškodit. Ekzém a pupínky nebudou jedinými příznaky, pleť si lze dokonce poleptat nebo popálit. Pamatujte tedy na skutečnost, že i kosmetika má svoji expiraci, kterou rozhodně nikdy nepodceňujte a i ty nejdražší produkty vždy zlikvidujte.

Autor: BARNEYS.COMAutor: BARNEYS.COM

Vyhněte se drogerii

V drogeriích dnes již najdete i řadu kvalitních a také přírodních, či dokonce maximálně bio produktů. I přesto se ale každá drogerie doslova hemží nekvalitními kousky, které s dobrou kosmetikou nemají nic moc společného. Nevýhodou takových produktů je jednak skutečnost, že zatěžují pokožku a mohou ji zanášet a způsobovat vrásky, ale také fakt, že líčení nikdy dlouho nevydrží. Ráno se krásně nalíčíte a odpoledne byste celý proces mohli zopakovat. Chcete vypadat stále skvěle a jako od vizážistky kdykoliv po celý den i večer? Pak vezměte drogerie obloukem a raději si obstarejte kvalitní zboží v parfumeriích nebo ve specializovaných prodejnách Skvělé tipy na opravdu dobrou dekorativní i běžnou kosmetiku vám nají rovněž kosmetičky a vizážistky, případně i dermatolog.

Investovat se vyplatí

Ruku v ruce s předchozím bodem jde nákup kvalitnější kosmetiky. Ta samozřejmě obvykle něco stojí, ale částky zpravidla nejsou takové, že byste si je nemohly dovolit. Například opravdu luxusní make up od značky Clinique vás vyjde na 900 korun. Vydrží vám ale takřka rok a navíc nezatěžuje pokožku, je skvělý pro citlivou a intolerantní pleť a navíc produkty nejsou testovány na zvířatech, což milovnice přírody jistě ocení. Do lepších produktů se proto vždy vyplatí trochu investovat a vězte, že nebudete nikdy litovat a na luxus si vskutku zvyknete.

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.