30/10
Gelové nehty: Buďte dokonalá ve všech směrech

Gelové nehty: Buďte dokonalá ve všech směrech

30. října 2009 v 00.00 , Kosmetické pomůcky , Nehtová modeláž a manikúra

Sponzorované odkazy

Gelové nehty jsou čím dál více oblíbené mezi ženami po celém světě. Každá žena, která dbá o svůj zevnějšek, pečuje zároveň i o své nehty, které chce mít přirozené a krásné. Bohužel ne každá z nás má to štěstí a nehty se jí buď třepí, čili nejsou pevné, nebo není tak zručná, aby si je popřípadě ozdobila dle svých představ. V tuto chvíli tedy přichází na řadu gelové nehty, jež nabízejí spousty možností zdobení, a to od klasické francouzské manikúry až po velmi oblíbený nail art.

Stačí tedy navštívit Vaše oblíbené kosmetické studio a nechat se hýčkat od odborníků. Gel Vám může být nanesen na Vaše přírodní nehty (to je jedna z nejsložitějších technik) nebo na umělé tipy, které na nehtech drží pomocí speciálního lepidla. Nehty by Vám poté měli vydržet 3 – 4 týdny; záleží ovšem na rychlosti růstu Vašich nehtů a na pečlivosti odborníka, který Vám nehty zkrášluje. Kosmetický salon navštívíte znovu za vámi určenou dobu, kdy již vidíte, že Vám gelové nehty velmi odrůstají, abyste si je doplnila a tak pokračujete měsíc po měsíci. O gelové nehty tedy nemusíte tak často pečovat, jak o ty své.

Gelové nehty: Buďte dokonalá ve všech směrech (http://www.krasnakosmetika.cz)

Gelové nehty z pohodlí Vašeho domova


Velmi důležitým krokem k úspěšné modelaci gelových nehtů je přírodní nehet správně připravit, což znamená očistit od nečistot a především mastnoty, která by znesnadnila nanesení gelu. Nehty by se proto měli očistit speciálním čističem. Nezapomeňte také pravidelně měnit kosmetické tampony. Až bude nehet důkladně očištěn, můžete začít s úpravou samotného nehtu. Nejprve odstraňte přebytečnou kůžičku, následně zbruste nehet po celém jeho povrchu (nejlépe pilníkem s hrubostí 180) a odstraňte veškerý lesk.

Při nalepení tipů je především důležitý výběr správné velikosti pro Vaše nehty. Dále už jen postupujte dle návodu na obale. Máme několik druhů tipů, z nichž čiré jsou ty nejpopulárnější, ale zároveň ty nejpracnější – vyžadují dokonalé nalepení, větší množství lepidla a jemné zbroušení tipu. Poté už jen tip zkraťte na Vámi požadovanou délku a zbruste ho tak, aby nebyl vidět přechod mezi tipem a Vaším přirozeným nehtem.

Dalším krokem k vymodelování gelových nehtů dle Vašich představ je nanesení gelu na jednotlivé tipy. Postupujte směrem od středu ke konci, štětcem nepoklepávejte ani na něj netlačte. Pouze lehkým tahem gel rozetřete po celém povrchu tipu. Ideálně by se štětec neměl od nehtu vůbec odtáhnout. Následně „nagelované“ nehty vložíte pod UV lampu, kde gel necháte vytvrdit – doba záleží jak na výkonnosti lampy, tak typu gelu. V případě, že máte zájem o francouzskou manikúru, špičku nehtu vytvarujte bílým gelem a znovu vložte pod UV lampu.

Od perfektního tvaru Vašich nehtů Vás už dělí pouze dovytvarování pomocí další vrstvy gelu. Opět nechte vytvrdit. Záleží na Vás a Vaší fantazii, zda na samotný gelový nehet ještě nanesete barevný lak či nějaké třpytky.

Gelové nehty: Buďte dokonalá ve všech směrech (http://www.krasnakosmetika.cz)
Nalepení tipu na nehet

Gelové nehty: Buďte dokonalá ve všech směrech (http://www.krasnakosmetika.cz)
Nanesení gelu na nehet

Gelové nehty: Buďte dokonalá ve všech směrech (http://www.krasnakosmetika.cz)
Gelové nehty

zdroj: www.luxurymag.cz, www.gelovkynehty.cz

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.