12/3
Domácí pleťové masky: Péče o pleť nemusí být luxusem

Domácí pleťové masky: Péče o pleť nemusí být luxusem

12. března 2011 v 22.15 , Pleťová kosmetika , Tělová kosmetika

Sponzorované odkazy

Dokonale krásná a rozzářená pleť je snem většiny žen, ovšem ne každá má to štěstí ji mít. Menší či větší vady na kráse, jako pupínky či černé tečky, jsou snad nejčastějšími důvody návštěv kosmetického salonu. Nicméně ne každá žena si takovouto profesionální péči může dopřávat pravidelně. Základem pro řešení těchto problémů, často ne závažných, ale sebevědomí nepřidávajících, je pravidelná domácí péče, zejména čištění pleti.

Ideální je péče zahrnující i domácí pleťové masky. Jejich často nenáročná výroba a finanční dostupnost je ve spojení s vynikajícími výsledky nadmíru vítaným plusem. Na rozdíl od masek kupovaných zde také nehrozí nebezpečí alergických reakcí. Domácích pleťových masek existuje celá řada. Nejčastějšími surovinami pro výrobu domácích pleťových masek jsou zejména ty, které máme přímo pod nosem, jako například med, citron, broskve, okurky, papája či obyčejný jogurt. Můžeme také použít nejrůznější bylinky, od heřmánku po mátu konče. Při jejich výrobě se tedy meze nekladou, nesmíme však zapomínat na to, jak druh pleti máme a jak citlivá je. Obecně platí, že na sušší pleť se hodí mastnější maska a naopak. Domácí pleťové masky mohou jak vyživovat, tak také například stahovat póry či uvolňovat unavenou pleť.

Na unavenou pleť avokádo, na suchou banán

Právě pro unavenou pleť se hodí zejména maska z avokáda. Na suchou pleť je avokádo také vítané, lze však také použít masku banánovou, kdy banán jednoduše rozmačkáme a smícháme s vaječným žloutkem nebo masku z nastrouhané okurky, melounu. Pro problematickou pleť se výborně hodí med, jogurt či jablka. Výživné účinky má i olivový olej. Existují také domácí pleťové masky zmírňující projevy stárnutí zjemněním vrásek. Vynikajícím příkladem je například domácí salátová maska, kdy se zchladlé, předtím ve vodě s olivovým olejem povařené, listy salátu vkládají na obličej.

Základem pro úspěch domácí pleťové maskyje pleť před nanášením vyčištěná. Při nanášení domácí pleťové masky se je také třeba vyhnout očím a jejich bezprostřednímu okolí. Masku na obličeji či dekoltu nenechávejte déle než třicet minut. Obecně platí, že optimální je doba okolo dvaceti minut!

zdroje: www.bio-life.cz, www.moda.cz, www.moda.sk, www.health.howstuffworks.com

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.