5/5
Domácí pleťové masky: Přírodní suroviny pro krásu

Domácí pleťové masky: Přírodní suroviny pro krásu

5. května 2010 v 00.00, Pleťová kosmetika

Sponzorované odkazy

Dokonale krásná a rozzářená pleť je snem většiny žen, ovšem ne každá má to štěstí ji mít. Menší či větší vady na kráse, jako pupínky či černé tečky, jsou tedy snad nejčastějšími důvody návštěv kosmetického salonu.

Nicméně ne každá žena si takovouto profesionální péči může dopřávat pravidelně. Základem pro řešení těchto problémů, často ne závažných, ale sebevědomí nepřidávajících, je pravidelná domácí péče, zejména čištění pleti.

Domácí maska pro krásnou pleť

Ideální je péče zahrnující i domácí pleťové masky. Jejich často nenáročná výroba a finanční dostupnost je ve spojení s vynikajícími výsledky nadmíru vítaným plusem. Na rozdíl od masek kupovaných zde také nehrozí nebezpečí alergických reakcí. Domácích pleťových masek existuje celá řada.

Nejčastějšími surovinami pro výrobu domácích pleťových masek jsou zejména ty, které máme přímo pod nosem jako například med, citron, broskve, okurky, papája či obyčejný jogurt. Můžeme také použít nejrůznější bylinky, od heřmánku po mátu. Při jejich výrobě se tedy meze nekladou. Nesmíme však zapomínat na to, jaký druh pleti máme a jak citlivá je.

Obecně platí, že na sušší pleť se hodí mastnější maska a naopak. Domácí pleťové masky mohou jak vyživovat, tak také například stahovat póry či uvolňovat unavenou pleť. Základem pro úspěšnou pleťovou masku je pak zejména čistá pleť. Účinnost masky je poté vyšší! Při nanášení domácí pleťové masky také nezapomínejte vynechat bezprostřední oblasti okolo očí. Masku nechte působit optimálně po dobu 20 minut! Případným alergickým reakcím předcházejte nanesením masky na menší kousek pokožky.

Recepty na domácí masku

V předchozím článku o domácích pleťových maskách jsme vám představovali masku z avokáda a salátovou masku, nyní vám představíme výživnou tvarohovou a jogurtovou masku a jablečně- skořicovou masku stahující póry.

Domácí tvarohová či jogurtová maska je opravdu velmi jednoduchá. Stačí si pouze pořídit kvalitní bílý jogurt (neochucený) nebo tvaroh. Do bílého jogurtu poté zamíchejte několik kapek olivového oleje. Tato maska je již díky použitým surovinám velmi výživná. Je- li tedy vaše pleť suchá, tuto domácí pleťovou masku rozhodně vyzkoušejte!

Naopak pro mastnou pleť se výborně hodí maska jablečně- skořicová! Budete potřebovat jablko, skořici, bílý jogurt a ovesné vločky. Příprava je opět velmi jednoduchá. Nejprve nastrouhejte již oloupané jablko, následně přidejte lžičku skořice a bílého jogurtu a nakonec zahustěte ovesnými vločkami. Vaše pleť bude vypnutá, zbavená nečistot i mastnoty.

Pokud jste i tak „líní na přípravu“ domácí pleťové masky, v samotném závěru našeho článku naleznete pleťové masky renomovaných značek!

Vyzkoušejte si domácí pleťovou masku již dnes a pociťte svěžest vaší pleti!

Domácí pleťové masky: Přírodní suroviny pro krásu (http://www.krasnakosmetika.cz)
Avon Vyhlazující slupovací pleťová maska s rýží a japonským saké (Smoothing Face Mask), 144 kč

Domácí pleťové masky: Přírodní suroviny pro krásu (http://www.krasnakosmetika.cz)
Le Chaton Vypínací pleťová maska, 348 kč

Domácí pleťové masky: Přírodní suroviny pro krásu (http://www.krasnakosmetika.cz)
Weleda Mandlová pleťová maska, 224 kč

zdroj: www.krasa.cz, www.mineralfit.cz, www.moda.cz, www.femina.cz
foto: Stockbyte / Thinkstock

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.