4/11
Pleťová voda: Odpočinek si zaslouží i Vaše pleť

Pleťová voda: Odpočinek si zaslouží i Vaše pleť

4. listopadu 2009 v 00.00 , Kosmetika pro muže , Pleťová kosmetika

Sponzorované odkazy

V dnešním světě se snaží být každý z nás dokonalý. Bohužel se možná kvůli tomu někdy zapomeneme jen na chvíli zastavit a nechat sebe, své tělo a svou pokožku odpočívat. Kolem nás se dennodenně vyskytují škodlivé látky, ať už v ovzduší, potravinách či si je způsobujeme něčím sami (stresem, nedostatkem spánku apod.) Proto bychom si měli uvědomit, že kromě zkrášlování se různými líčidly, bychom se měli starat i o svou pokožku a nechat ji občas volně dýchat.

V tuto chvíli přichází na řadu pleťová voda, která z naší pleti odstraní nečistoty a zároveň ji nechá svěží po celý den či noc. Druhů pleťových vod je několik: nejznámější jsou čistící pleťové vody, dále například ceramidové, adstringentní, vyrovnávací, matující nebo zklidňující. Každá z nich je určena pro různý typ pokožky a dokáže tak skvěle naší pleti pomoci tam, kde potřebujeme. Důležité je upozornit na skutečnost, že pleťové vody nemusejí používat pouze ženy, ale jsou určeny i mužům, kteří mohou mít problém s pletí samozřejmě také.

Jakou pleťovou vodu si vyrat?


Čistící pleťová voda je stanovená především pro pleť, jež je po celém dni unavená a potřebuje tak odstranit nečistoty, které se během něj na pleti usadily. Odborníkem na tento problém je například čistící pleťová voda Dermaclear, která slouží pro jemné dočištení, osvěžení a tonizaci problematické pleti. Je obsahuje extrakt z australského čajovníku (antimikrobiální, protizánětlivé a regenerační účinky, panthenol a alantoin, které pleti dodávají onu potřebnou vlhkost a dokonce přispívají k hojení drobných kožních poranění. Přípravek se ale nedoporučuje na odlíčení očního make-upu.

Pokud je Vaší oblíbenou složkou Lemon Tea Tree, zajisté Vás osloví květinová pleťová voda Saloos Lemon Tea Tree, která je vhodná hlavně pro mladou problematickou pleť. Tato pleťová voda, jež zároveň příjemně voní po citrusech, napomáhá Vaši pokožku osvěžit, vyčistit a hydratovat zároveň, zabraňuje tvorbě zánětlivých ložisek, zmírňuje akné a pánům zklidňuje pokožku po holení.

Pro mastnou a aknózní pleť je určena Adstringentní pleťová voda La Roche Posay, která zabraňuje tvorbě kožního mazu a zároveň tak ucpávání pórů, což je dnes problémem mnoha mladých lidí. Dporoučené „dávkování“ je ráno i večer.

Citlivá pleť ocení účinky zklidňující pleťové vody Protective od společnosti Dermacol. Neobsahuje alkohol a je určena přímo pro dočištění citlivé a podrážděné pleti. Velkým plusem tohoto výrobku je nepřítomnost alergenní parfemace, chemických barviv a nešetrných konzervačních lá­tek.


Čistící pleťová voda Dermaclear, 200ml, 124 Kč


Saloos Lemon Tea Tree, 83 Kč


Adstringentní pleťová voda, 200ml, 389Kč


Zklidňující pleťová voda Protective, 200ml, 128Kč

zdroj: http://www.krasa.cz/

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.