3/9
Thajské masáže – lék na bolavé tělo i unavenou mysl

Thajské masáže – lék na bolavé tělo i unavenou mysl

3. září 2013 v 11.30, Masáže a relaxace

Pravdou je, že lidské tělo snese neuvěřitelnou zátěž a to jak fyzickou, tak psychickou. Mnozí lidé jsou schopni trávit v zaměstnání převážnou část dní i nocí, přičemž osobní život jim příliš neříká. Avšak vzhledem k tomu, že nejsme roboti, ani zdánlivě silný jedinec takovýto nápor v podobě neustálého stresu a nedostatku odpočinku neunese věčně.

Tělo vám své vyčerpání a fakt, že mele z posledního, dá dostatečně najevo extrémní únavou, bolestí svalů, kolapsem či dalšími, o poznání závažnějšími, zdravotními komplikacemi. Každý člověk zkrátka potřebuje čas od času vypnout a dopřát si pravý a ničím nerušený relax. Pakliže se alespoň na hodinu chcete vymanit z každodenního stereotypu, načerpat nové síly a nebo vyřešit určité fyziologické potíže, zavítejte na thajské masáže, které jsou odpovědí na vše.

Thajské masáže mají hluboké kořeny, autor: Thai Banyan Massage

Thajské masáže mají hluboké kořeny, autor: Thai Banyan Massage

Účinky se dostaví ihned

Thajské masáže jsou po celém světě oblíbenou terapeutickou metodou, která díky práci s energetickými liniemi obnovuje proudění energie a tím uvolňuje veškeré energetické dráhy v těle, které vedou k probuzení vitality a k upevnění duševní rovnováhy. Účinek masáže, který je patrný prakticky okamžitě, však nepocítíte pouze na úrovni psychické, ale rovněž fyzické, kdy se zbavíte i dlouhodobých a přetrvávajících bolestí, napětí svalstva a šlach a v neposlední řadě ztuhlých kloubů. Během celé procedury se dostanete do stavu maximální uvolněnosti a poté se budete cítit jako znovuzrozený člověk. Tu nejlepší péči na vysoce profesionální úrovni vám poskytnou například thajské masáže v Praze.

Thajské masáže a jejich hluboké kořeny

O tom, že jsou thajské masáže velice starou masážní technikou není sporu, ovšem asi málo kdo ví, že jejich hluboké kořeny sahají až neuvěřitelných 2 500 let před náš letopočet, konkrétně do doby kdy žil severoindický lékař Jivaka Kumar Bhaccha, jež je také považován za zakladatele. Pravdou tedy je, že prapůvodní metoda vlastně vznikla na území Indie a posléze se přesunula do Thajska, kde se zformovala do dnešní podoby thajské masáže tak, jak ji známe.

Historie masáže měla trochu odlišný prvotní význam, ten totiž nesloužil k uvolnění těla a mysli, nýbrž pouze k léčebným metodám, jež se provozovaly jedině na území buddhistických chrámů. Dnes jsou thajské masáže samozřejmě rozšířenější a i v zemi svého původu se vyučují v chrámových a také v běžných masérských školách.

Užijte si pravou thajskou masáž v centru Prahy, autor: thajka

Užijte si pravou thajskou masáž v centru Prahy, autor: thajka

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.