8/10
Celulitida: Zatočte s ní jednou pro vždy! / Jak na celulitidu

Celulitida: Zatočte s ní jednou pro vždy! / Jak na celulitidu

8. října 2011 v 23.30 , Hubnutí a celulitida , Masáže a relaxace

Sponzorované odkazy

Celulitida, neboli pomerančová kůže, to je pojem, který zná mnoho žen a bojí se jako každá jiná, že zrovna ji také jednou potká. Každý den vidíme krásná štíhlá těla modelek a celebrit, ať už v časopisech, či na billboardech, a přiznejme si, to nám také na sebevědomí dvakrát nepřidá. Proto se snažíme proti celulitidě hledat způsob, jenž by nám pomohlo vzniku celulitidy zabránit nebo ji odstranit.

Jedná se o dolíčkovatou kůži, která se nejčastěji objevuje na stehnech, hýždích či dokonce lýtkách. Mezi nejčastější příčiny vzniku celulitidy patří nahromadění tukové tkáně, což je způsobeno především působením ženských pohlavních hormonů a špatnou životosprávou, a dále stárnutí podkožního vaziva. Její vznik ovšem může zapříčinit také dědičnost. Ta se ale většinou projeví, když se přidají výše zmíněné faktory.

Jak na celulitidu?

Existuje mnoho rad, které jste zajisté nespočetněkrát slyšeli a pár z nich možná i vyzkoušeli. Základem je intenzivní dodržování „zdravého životního stylu“ a samozřejmě pevná vůle. Co si pod pojmem zdravý životní styl představit, jistě tušíte, ale není nad to „Vaše znalosti“ o něco rozšířit.

Strava – Diety jsou určitě prvním příkladem v boji proti celulitidě, který Vás napadl. Musíte ovšem dávat pozor a mít vše pod kontrolou. Nejedná se o striktní dodržování diety tzv. hladovění. Za prvé to není zdravé a může to vést k jiným, mnohem horším komplikacím a za druhé hrozí zde jo-jo efekt, který vede k ochabnutí tkání a vše se ještě může více zhoršit. Proto pokud si nevíte rady s tím, jak přesně dodržovat dietu, aby ji Vaše tělo přijalo pozitivně, poraďte se s odborným lékařem, který Vám může sestavit jídelníček na míru. Důležité je také dodržovat pitný režim, což je cca tři litry denně. A to nejlépe neslazených minerálních vod s minimálním obsahem sodíku a bylinné čaje.

Pohyb – V dnešní době si lidstvo čím dál více zvyká na pohodlí, a tak se raději všude dopravujeme autem či městskou hromadnou dopravou, než abychom ušli pár kroků navíc. Proto začněte pravidelnými procházkami, které postupem času můžete vyměnit za rekreační běh. Mezi sporty, které působí proti celulitidě, vyjmenuji například jízdu na kole, jízdu na koni, plavání, bruslení, a pokud máte ráda rytmus a hudbu, zajisté Vás chytne aerobik a tanec. Nezapomeňte do všeho jít s chutí, záleží také totiž na psychickém rozpoložení.

Aplikace krémů – V reklamách vidíme mnoho přípravků, které nám slibují úplné zmizení celulitidy. Jistě, nejde popřít určité efekty některých krémů, ale záleží také na tom, jak je aplikujeme. Vždy tedy do problémové partie krouživými pohyby vmasírujte potřebné množství krému, tak aby kůže nebyla suchá a popraskaná. Doporučují se také masáže kartáčem s jemným přírodním vlasem.

Tablety – Těchto přípravků je nabízeno všude dosti, ovšem samotné užívání Vám popravdě proti celulitidě moc nepomůže, dají se užívat spíše jako doplněk.

Lymfatická drenáž – I přesto, že název zní spíše tvrdě a mnoho lidí si pod tímto pojmem představí něco bolestného, je tento způsob „léčby“ velice jemný a má blízko k masážím. Jedná se o způsob, kdy se pomalými tahy a tlaky na problémová místa aktivuje lymfatický podkožní systém. Postupuje se dle přesných pravidel, a proto by lymfatickou drenáž měli provádět pouze odborníci, lékaři-lymfolozi a lymfoterapeuté.

Liposukce – Velmi oblíbený způsob mnoha žen, jak se snadno a rychle zbavit celulitidy, i přestože to není nejlepší způsob v pomoci řešení našeho problému. Je to chirurgická metoda, při které se pomocí tenké kanyly z malých bodových řezů na kůži odsává tuk. Nejprve byste ale měly vyzkoušet jiné metody odstranění celulitidy. Až po určité době, kdy opravdu nejste schopna zredukovat svou váhu, je liposukce vhodná. Ovšem jako každý chirurgický zákrok má své zápory, zanechává drobné jizvičky. Než se liposukci rozhodnete podstoupit, konzultujte svá rozhodnutí s odborným lékařem a lymfologem, který Vám řekne všechna pro a proti a zároveň Vás seznámí s pooperační péčí.

Jiné možnosti – Je spousta jiných možností, které jste zajisté slyšeli od svých přítelkyň či od někoho jiného. Je nutné si uvědomit, že ne všechny metody jsou vhodné a bohužel některé jsou spíše určené k tahání peněz. Například akupresura či thajská masáž Vám pomůže, pokud celulitidu doprovází bolesti, ale k samotnému odstranění celulitidy nedochází. Není vhodné ani tzv. baňkování či vstřikování některých látek do podkoží (za účelem rozpuštění podkožních tuků). Naopak vhodná je masáž sprchou, při níž střídáte studenou a teplou vodu a aktivujete tím tak cévní systém.

zdroj: http://www.krasa.cz/, http://www.ordinace.cz/…/celulitida/

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.