23/11
Pedikúra: Péče o nohy i u vás doma!

Pedikúra: Péče o nohy i u vás doma!

23. listopadu 2009 v 00.00 , Kosmetické pomůcky , Masáže a relaxace

Sponzorované odkazy

Péče o nohy a jejich důkladné ošetření je čím dál více nejen oblíbeným, ale také potřebným trendem dnešní doby. Při zaměstnání, jako je například číšník, číšnice či profesorka, se člověk za den velmi nachodí, proto následná péče o nohy je velmi zpříjemňujícím a uvolňujícím procesem. Mezi základní ošetření, jež řada salónů nabízí, patří: ošetření chodidel, úprava nehtů a nehtových lůžek, výživné hydratační zábaly parafinem a masáže nohou. Pokud si ovšem chcete tento „relax“ dopřát sama, bez pomoci zkušených odborníků nebo se chcete v této oblasti sama více zdokonalit, můžete si samozřejmě pedikúru dopřát i v pohodlí Vašeho domova.

Pedikúra v pohodlí Vašeho domova


Pedikúra by se měla provádět jednou týdně, a jelikož není nijak náročná, měl by ji zvládnout každý z nás. Stačí mít při ruce pouze potřebné přípravky, popřípadě vhodné a kvalitní výrobky určené pro péči o nohy.

Prvním krokem, jímž bychom měli začít, je dopřát našim nohám vodní lázeň. Měla by trvat deset až patnáct minut. Naše kůže a nehty tak budou měkčí. Můžeme přidat také pár kapek oleje či sůl. Velice oblíbený výrobkem je také nožní koupel, kterou si lze pořídit prostřednictvím serveru Krasa.cz. Při koupeli si navíc můžete nastavit tři druhy masáže: kombinace masáže, tepla a bublinek, tři masážní nástavce. Nezapomeňte po každém použití přístroj důkladně vymít a odstranit z něj případné nečistoty.

Po vodní lázni je vhodné použití tzv. pemzy na odstranění ztvrdlé kůže na patě. Pozor ale, abyste na pemzu moc netlačili, jinak může dojít k porušení ochranné vrstvy kůže a ta začne praskat, což je v mnoha případech bolestivé. Pomocí nůžek na nehty, můžete využít také speciální kleštičky, nehty ostříhejte do požadované délky a pak už jen nerovnosti poupravte pilníkem.

Pro hezčí dojem Vašich nohou, a to především v letním období, kdy své nožky ukazujete jak u vody, tak v letních botkách, naneste lak na nehty. Při lakování použijte molitanovou podložku, která Vám usnadní nanesení laku a jeho perfektní zaschnutí. Poté už jen na své nohy naneste krouživými pohyby krém na nohy a lehce pomasírujte.

Již po první pedikúře budete cítit, jak Vaše nohy obnovily svou svěžest a již nejsou tak suché jako předtím.


Nožní koupel Jacuzzi, 1 144 Kč


Profesionální manikúra a pedikúra, 880 Kč


Elektrická pemza, 1 049 Kč

zdroj: http://www.krasa.cz/, http://www.wellnessafrodite.cz, http://www.nehty.info/pedikura.php

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.