26/11
Depilace cukrovou pastou: Krása chutná sladce!

Depilace cukrovou pastou: Krása chutná sladce!

26. listopadu 2011 v 00.00, Depilace a epilace

Sponzorované odkazy

Depilace cukrovou pastou patří mezi velmi pohodlnou a navíc, v porovnání například s voskovou depilací, i příjemnou metodu odstraňování chloupků. Po depilaci cukrovou pastou totiž bude vaše pokožka hladká a dokonale zbavená chloupků i po dobu několika týdnů. Neváhejte, dopřejte si unikátní péči!

Jemná a komfortní péče

Tato velmi jemná depilace je k vaší pokožce „přátelská“ zejména díky absenci chemikálií, složení cukrové pasty je totiž čistě přírodní (obsahuje pouze cukr a vodu). Cukrová pasta má tedy množství kladů, nicméně to, co ji činí tak vyhledávanou, je zejména její trvanlivost, šetrnost a tedy i minimum hrozících poškození pokožky.

Zatímco u depilace voskem hrozí nebezpečí zarudnutí pokožky (zejména pokud depilujeme intimní či citlivé partie obličeje) a popálení, zejména je-li vosk příliš horký, u depilace cukrovou pastou se s tímto nepříjemným „efektem“ setkáváme zřídkakdy. Při nanášení má totiž pasta velmi příjemnou teplotu, ne o mnoho vyšší než teplota těla, a možnost podráždění pokožky je nízká i díky tomu, že cukrová pasta chloupky šetrně obalí a teprve poté pronikne do folikulu. Po nanesení jsou pak chloupky taženy po směru růstu ven. Netrháme je tedy jako u vosku.

Velkou výhodou této depilační metody je nakonec i fakt, že lze depilovat i chloupky velmi krátké, zpravidla od 1mm délky, nicméně ideální jsou milimetry 2–3. Pokud máme chloupky delší, zpravidla dlouhé více jak 5 mm, i depilace cukrovou pastou nemusí být příjemná. Je tedy dobré absolvovat takovouto depilaci častěji.

Kosmetický salón či teplo domova?

Dnes již depilaci cukrovou pastou poskytují takřka všechny salony krásy po celé České republice, nicméně je možné vyzkoušet si ji i doma. Její aplikace a následné zbavení chloupků je totiž nejen takřka bezbolestné, ale i velmi rychlé. Můžete vybírat jak z nepřeberného množství „zaručeně platných receptů“ či vyzkoušet na trhu pasty volně dostupné, jako například pastu Ebtesama.

Nicméně ať se již rozhodnete jakkoliv, věřte, že vaše pokožka bude chloupků zbavena na dlouhé týdny!

zdroj: www.mmbeauty.cz, www.cukrovadepilace.cz, www.kosmetika-horejsi.cz, www.dansyclaire-studio.czwww.doktoronline.cz

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.