11/11
Depilace voskem: Zbavte se chloupků rychle a na dlouho

Depilace voskem: Zbavte se chloupků rychle a na dlouho

11. listopadu 2011 v 01.00, Depilace a epilace

Sponzorované odkazy

V poslední době je právě depilace voskem tou nejoblíbenější depilací vůbec, protože díky ní dochází k odstranění chloupků i s kořínky a efekt tak vydrží mnohem déle než při „obyčejném“ holení žiletkou. Obvyklá doba trvání do další depilace se pohybuje mezi dvěma až osmi týdny. Záleží na tom, jaký jste typ, zda spíše světlejší či tmavší. Je víc účinná než depilace pomocí depilačních krémů. Bohužel větším minusem je bolestivost při tomto druhu depilace, záleží ale na typu a citlivosti pokožky.

Depilaci voskem lze použít na převážné většiny části těla. Jak na obličej (obočí či knírek), tak ruce, nohy, zadeček. Citlivější partie, jako je podpaží nebo třísla, bychom raději měli přenechat odborníkům, kteří depilovanou část následně i ošetří.

Depilace voskem: Zbavte se chloupků rychle a na dlouho (http://www.krasnakosmetika.cz)

Jak postupovat?


Odborníci doporučují před depilací voskem v „domácím prostředí“ nechat narůst chloupky do délky cca pěti milimetrů, v opačném případě by se totiž nemuseli přichytit na pásek všechny chloupky a pokožka by tak nebyla hladká. Pleť by měla být zároveň suchá a nemastná. Existuje velké množství vosků, ze kterých si můžete vybrat (obyčejné, barevné či parfémované), Vámi vybraný se poté ohřeje na potřebnou teplotu, přiloží na pokožku a pomocí depilačních pásků co nejrychleji odtrhne proti směru růstu chloupků. Dnes máme na výběr také metodu depilace využívající tzv. tuhý vosk, při níž nejsou zapotřebí depilační proužky. Tento typ metody je vhodnější především pro ženy, které mají citlivější pokožku, je šetrnější a méně bolestivá.

Výhody a nevýhody depilace voskem


Mezi velké klady depilace voskem patří jeho dlouhodobost, vydrží až 8 týdnů, přičemž holení normální žiletkou vydrží ani ne týden. Lze ho provádět v teple Vašeho domova a při dlouhodobějším využívání mohou chloupky zeslábnout, ba dokonce úplně vymizet. Jako každý druh depilace má ovšem i své zápory. Jak již bylo výše zmíněno, může se jednat o bolestivější metodu (dle citlivosti pokožky), a tak se v intimnějších partiích doporučuje odborné provedení v kosmetickém salonu, který je ovšem finančně náročnější.

Depilace voskem: Zbavte se chloupků rychle a na dlouho (http://www.krasnakosmetika.cz)
Depilační vosk tělový vínový, 110g, 77 Kč

zdroj: http://www.krasa.cz/, http://depilace-voskem.wz.cz/, http://mladazena.maminka.cz/…s/detail.php?…

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.