18/10
Brazilská depilace aneb co ještě nevíte

Brazilská depilace aneb co ještě nevíte

18. října 2010 v 23.30, Depilace a epilace

Sponzorované odkazy

Brazilská depilace znamená odstranění veškerého ochlupení na genitáliích. V Evropě, tedy i u nás, tento pojem označuje i to, kdy se v pubické části ponechá ochlupení, jež je vydepilováno do určitého tvaru. Mezi nejčastější a nejoblíbenější patří trojúhelníček nebo proužek. Tento kosmetický trend vznikl v průběhu 90. let 20. století a využívali ho především, jak již název napovídá, Brazilky, které svá těla odhalovaly na brazilských plážích v miniplavečkách. Chtěly proto svou odhalenou kůži upravit a odstranit z oblasti genitálií i ty nejmenší chloupky.

Od té doby brazilská depilace pronikla mezi ženy i do Ameriky a Austrálie. U nás v Evropě se rozšířila až v posledních letech. Tomuto druhu depilace ale přichází na chuť čím dál více žen. Jak již bylo zmíněno, brazilská depilace se provádí v místě genitálií, což znamená pro nás ženy, jednu z nejcitlivějších částí našeho těla, právě proto patří mezi ty bolestivější druhy depilací. Provádí se totiž zahřátým voskem, a tak bychom ji měli přenechat odborníkům v kosmetických salonech, kteří již mají v tomto odstraňování ochlupení svou praxi.

Výběr salonu a průběh brazilské depilace


Mezi nejčastější dotazy žen patří, kde, popřípadě v jakém salonu by si měly brazilskou depilaci nechat udělat. Výběr salonu je velice důležitý. Záleží také na předchozích zkušenostech daného odborníka a na hygienických směrnicích, kterými by se měl každý odborník řídit. Proto si nejprve co nejpečlivěji vyberte kosmetický salon, popřípadě si můžete přečíst zkušenosti ostatních „pacientek“ na internetu nebo se poradit s odborným lékařem. Pokud jste si salon již vybrala, měla byste vědět a být připravená na to, co Vás čeká.

Brazilská depilace je velice podobná depilaci voskem na jiných partiích Vašeho těla. Rozdíl je pouze v citlivosti této partie, proto by měla proběhnout co nejrychleji. Nejprve se na depilovanou pokožku nanese tenoučká vrstva teplého vosku, na něž se položí pruh látky a poté se v protisměru růstu chloupků trhnutím ochlupení odstraní. Jelikož je Vaše pokožka samozřejmě po této proceduře citlivá a červená, nanese se na ni chladivé tělové mléko, které je přímo určeno na zklidnění po depilaci.

Nevýhody a výhody brazilské depilace


Mezi zápory brazilské depilace patří již zmiňované bolestivé odstranění chloupků a dále je nutné samozřejmě proces podstoupit po cca měsíci znovu, přičemž cena se pohybuje kolem 500Kč. Pro někoho může být podstoupení takového druhu depilace navíc trochu nepříjemné, z hlediska nutnosti obnažení genitálií. Jednotlivé nevýhody se liší ovšem individuálně u každé ženy.

Jedním z důvodu, proč si ženy nechávají depilovat svou nejintimnější část těla je ten, že se cítí mnohem přitažlivější a několik z nich dokonce uvádí, že se výrazně zlepšil i jejich sexuální život. Můžete se také pak s klidným svědomím, že není „nic“ vidět, promenádovat i v odvážnějších plavkách po plážích a nechat tak muže obdivovat Vaše křivky. Šedesát procent žen pak také uvádí lepší hygienickou praktičnost této depilace.

Pokud jste se tedy rozhodla brazilskou depilaci vyzkoušet, nebojte se navštívit odborného lékaře a zkonzultovat s ním veškeré Vaše dotazy.

Brazilská depilace aneb co ještě nevíte (http://www.krasnakosmetika.cz)
Brazilská depilace

zdroj: http://brazilska-depilace.wz.cz/

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.