7/3
Samoopalovací krém: Opálení bez slunce, ale zdravě!

Samoopalovací krém: Opálení bez slunce, ale zdravě!

7. března 2012 v 22.45 , Tělová kosmetika

Sponzorované odkazy

Toužíte po zlatavém opálení? Už máte dost své bledé kůže? Potom není nic snazšího než se připravit na změnu. V dnešní době máme mnohé možnosti. Která z nich je ale ta nejvhodnější a které pro a proti bychom vlastně měli zvážit? Opálení je nejjednodušší, máme-li k tomu vhodné roční období. Léto je jako stvořené proto, abychom se krásně opálili. Musíme ovšem brát ohledy na naše zdraví.

Samoopalovací krém v žádném případě nenahrazuje opalovací krémy, které potřebujeme pro ochranu naší pokožky před škodlivým UV zářezním. Samooplaovací krém použijeme tehdy, nesnese-li naše pokožka dlouhodobý pobyt na slunci. Ani to se ovšem neobejde bez zvážení několika věcí. Na rozdíl od solária nemusíme hledět na čerstvé jizvy nebo jiná poranění, přesto samoopalovací krémy nemusejí vyhovovat všem. Někteří lidé jsou totiž alergičtí na látky obsažené v samoopalovacích krémech. Další nepříjemnou věcí je, že samoopalovací krém nám nedovoluje nosit úplně každé oblečení. Zvláště světlé kousky našeho šatníku se budou potýkat se skvrnami v podobě samoopalovacího krému. Je-li však opalovací krém pro vás jediná možnost jak dosáhnout čokoládové pokožky a jste-li se všemi jeho nedostatky srozuměni, klidně čtěte dále.

Samoopalovací krém: jde to snadno!

Pokud jste se rozhodli pro použití samoopalovacího krému, který má jistě mnohá pro oproti soláriu, jistě se vám budou hodit následující rady. Jedním z největších mínusů samoopalovacích krémů je jistě jejich nerovnoměrné působení. Pokud se chcete zbavit oněch flekatých efektů, pak doporučujeme nejprve pokožku před aplikováním podrobit peelingu. Pozornost musíme věnovat nanášení krému zvláště, pokud jde o partie kolem vlasů, uší, krku a dalších citlivých míst. Tímto se vám podaří redukovat negativní aspekty používání samoopalovacích krémů na minimum.

Samoopalovací krém neboli samoopalovací mléko se dnes vyrábí s mnoha přidanými hodnotami. Samoopalovací krémy vedle efektu opálené pokožky dále slouží také k hydrataci naší pokožky. Vybírat si můžete z nepřeberného množství typů a velikostí. Samoopalovací krémy vyrábějí společnosti Avon, Garnier, Dermacol, Vichy, Loreal Paris, Lavera a řada dalších.


Vichy Samoopalovací mléko, Capital Soleil, 100 ml, 394 Kč


Dermacol Tělové mléko se třpytkami, Bronze Galmour Sheen Beat-Carotene Body Milk With Shimmer, 200 ml, 129 Kč


Lavera Samoopalovací hydratační krém, 30 ml, 359 Kč

zdroj: www.krasa.cz, www.photoxpress.com

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.