21/12
Parfémy a vůně dnešní doby

Parfémy a vůně dnešní doby

21. prosince 2011 v 15.00 , Parfémy

Sponzorované odkazy

Parfémy, toaletní vody, parfémované vody a mnoho dalších druhů vůní, jsou nedílnou součástí každé ženy a postupně se stávají oblíbenější a hojně používané i u mužské části populace. Parfémy nejsou jen nutností, mnohdy se stanou dokonce vášní či závislostí. Na trhu je nepřeberné množství všech druhů vůní, jsou tu svěží parfémy vhodné na léto s vůní květin, citrusů nebo ovoce a také parfémy dřevité, kořeněné i těžké orientální vůně, které se hodí spíše pro zimní měsíce.

Pyramida přísad v parfémech

Parfém se skládá z „hlavy“, zde jsou vůně, které ucítíte ihned po nanesení a rychle odezní, dalším stupínkem v pyramidě přísad je „tělo“, jehož vůně se rozvine postupně a nakonec je tu „základ“, který je tvořen přísadami, jež zůstanou na pokožce nejdéle.

Jak vybrat správný parfém pro Vás

Výběr parfému je věcí intuice, řídit se musí každý člověk svým vlastním vkusem a také příležitostí, pro kterou chce parfém využívat. Pro slavnostnější chvíle a večerní akce jsou vhodnější parfémy, které obsahují až 30 % extraktu, jsou velmi silné a stačí aplikovat velmi malé množství a vydrží velmi dlouho. Naproti tomu toaletní a kolínské vody mají menší trvanlivost po nanesení na kůži a hodí se spíše na denní nošení. Vůně parfémů se může lišit člověk od člověka, na každém totiž parfém voní trochu jinak.

Nejoblíbenější parfémy

Když se hovoří o parfémech, každému se jistě vybaví slavný Chanel No.5, jeho vůně je ale velmi specifická a tak se mezi nejoblíbenějšími produkty v ČR objevují na prvních místech parfémy jako Lanvin Eclat D’Arpege, Versace Bright Crystal, Dolce & Gabbana Light Blue, Calvin Klein Euphoria a dále parfémy od Giorgio Armani, Chanel, Dior, Lacoste a v pánském světě tolik oblíbené parfémy Hugo Boss, hlavně Hugo Boss No.6, který se umístil první místě prodejnosti mezi pánskými parfémy.

Foto: Thinkstock

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.