2/10
Kosmetika Avon: Ženy ženám aneb každá žena je krásná

Kosmetika Avon: Ženy ženám aneb každá žena je krásná

2. října 2010 v 23.30, Dekorativní kosmetika, Kosmetika pro muže, Parfémy, Pleťová kosmetika, Tělová kosmetika

Sponzorované odkazy

Avon je vedoucí společností zaobírající se přímým prodejem kosmetických přípravků. Avon je tak zároveň patrně nejznámější kosmetickou značkou, která působí ve více než stu zemích po celém světě. Takzvaných Avon Ladies a Avon Gentlemen pracuje pro společnost Avon pět a půl milionů. Avon zahrnuje několik známých kosmetických značek a ve spolupráci s vyhlášenými módními domy a talentovanými designéry nabízí rovněž širokou paletu dámskýchpánských vůní.

Společnost Avon je opředena téměř pohádkovým příběhem, pokud jde o její vznik. Její historie se datuje ke konci devatenáctého století, kdy podomní prodejce knih David McConnell začal přidávat k prodaným knihám malý dárek v podobě parfému jako pozornost. Tyto vůně se však rázem staly populárnější než samotné knihy, a tak McConnell zanedlouho založil vlastní společnost California Parfume Company, aby velkou poptávku byl s to uspokojit. Od začátku existence této firmy vsázel McConnell na osobní kontakt, který měla zprostředkovat žena. McConnell se tak zasadil významným dílem o finanční nezávislost mnoha amerických žen, a to celých čtyřiatřicet let předtím, než nabyly hlasovací právo. I taková je kosmetika Avon.

Systém prodeje se nezměnil do dnešních dnů, a tak i v současnosti jsou ženy výhradními, i když dnes již ne jedinými prodejci kosmetiky Avon. Název Avon se poprvé objevil v roce 1929, přičemž inspirací k pojmenování jisté řady kosmetických výrobků se stalo rodiště McConnellova oblíbeného autora, Williama Shakespeara, jenž se narodil ve Stradfordu nad Avonou. Na Avon, Inc. se McConnellova společnost přejmenovala o pět let později.

Kosmetika Avon patří k nejoblíbenějším kosmetickým značkám, její sortiment proto pokrývá prakticky veškerou oblast péče o ženskou krásu. Kosmetika Avon se tak v základu dělí do těchto kategorií: Avon Color obsahuje líčidla, make-upy, pudry, rtěnky, oční stíny. Beyond Color je věnována zlepšení a zkrášlení struktury pleti. Anew a Solutins nabízejí revoluční péči o pleť, přípravky z těchto řad mimo jiné pomáhají bojovat s příznaky stárnutí pleti a celulitidou. Skin So Soft a Naturals zahrnují produkty do koupele a péči o pleť, které se vyznačují pestrou škálu osvěžujících vůní. Advance Techniques, to jsou šampóny, kondicionéry a stylingové produkty poskytující profesionální péči o vlasy. Avon Wellness – výrobky vztahující se ke zdraví a fitness, jež dopomáhají k vyváženému životnímu stylu. A konečně je zde poslední kategorie, která se týká stále oblíbenějších parfémů Avon.

Avon je společností pro ženy a jako taková se stará nejen o jejich krásu, ale i o zlepšení jejich postavení ve společnosti a o jejich zdraví. V tomto smyslu jsou známé kampaně věnované problematice domácího násilí, které jistě znáte i z vaší zastávky městské hromadné dopravy. Koupí kosmetiky Avon přispíváte i na řešení těchto společenských problémů.

Kosmetika Avon: Ženy ženám aneb každá žena je krásná (http://www.krasnakosmetika.cz)
Avon, Advance Techniques, péče pro lesk vlasů 150 ml, 108 Kč

Kosmetika Avon: Ženy ženám aneb každá žena je krásná (http://www.krasnakosmetika.cz)
Avon, Color Trend, lesk na rty (Morph Tone) 3,5 ml, 81 Kč

Kosmetika Avon: Ženy ženám aneb každá žena je krásná (http://www.krasnakosmetika.cz)
Avon, Anew Clinical, vyhlazující sérum proti vráskám Derma-Full X3 30 ml, 684 Kč

Kosmetika Avon: Ženy ženám aneb každá žena je krásná (http://www.krasnakosmetika.cz)
Avon, Clearskin, Intenzivní čistící gel proti akné Clearskin 125 ml, 81 Kč

zdroj: http://www.avoncosmetics.cz

Vlasová, přírodní i dekorativní kosmetika a parfémy.